4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Конте го „пецна“ Тухел – „Не го користиш Лукаку правилно“

Најчитани вести

Италијанскиот стратег, Антонио Конте го „пецна“ својот германски колега, Томас Тухел дека не знаат правилно да го искористат Ромелу Лукаку.

Конте му беше тренер на Лукаку во Интер, а заедно успеаја по единаесет години да ја вратат титулата во Серија А на „Џузепе Меаца“.

„Тренер е добар ако им помогне на фудбалерите да напредуваат. Мислам дека јас во Интер завршив одлична работа со Лукаку. Тој е специфичен фудбалер. Опасен е во казнениот простор и неверојатно е брз. Ако имате таков играч морате да го користите, но мислам дека Тухел во Челси се уште не знае како да го направи тоа. Ако сфати како да го користи Лукаку тогаш ќе биде фаворит за освојување на Лигата на шампионите годинава“, изјави Конте.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com