9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Конте: Возевме 80 на час, против Јуве мораш да возиш 200 км/ч

Најчитани вести

Тренерот на Интер, Антонио Конте, по поразот од Јувентус рекол дека нема што да им приговори на своите фудбалери, бидејќи дале сè од себе против силниот противник.

Интер го забележа првиот пораз во Серија А оваа сезона и му го препушти врвот на Јувентус.

„Јуве го покажа тешкото оружје што го поседува во нападот, со своето искуство тие го контролираа натпреварот. Немам што да им приговорам на моите играчи. Му ја симнувам капата на Јувентус, а ние мора да работиме жестоко. Долг пат е пред нас за да го достигнеме нивото на кое е Јувантус. Знаевме и пред мечот дека ќе мора да играме над своите можности за да победиме. Возевме 80 на час, а против нив мора да возиш 200 на час за да победиш“, рекол Конте.

Интер по репрезентативната пауза на 20 октомври ќе игра против Сасуоло.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести