21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Конечно се изјасни за тоа дали ќе се појави во новите продолженија на серијата „Сексот и градот“

Најчитани вести

Многу обожаватели на серијата „Сексот и градот“ се растаива од веста дека славната Фејс нема да се појави во новите продолженија на серијата. Пред неколку години, кога беше актуелна приказната за можно снимање на трет филм, се шушкаше дека Фејс ќе умре во тоа продолжение. Актерот Крис Нот тогаш ги демантираше тие шпекулации, а судбината на неговиот лик се врати во центарот на вниманието откако таблоидот „Page Six“ објави дека Фејс нема да го гледаме во новите продолженија на серијата.

Соочен со голем број прашања, 66-годишниот актер конечно реши да проговори за ситуацијата. И неговиот одговор им даде надеж на обожавателите дека љубовната приказна на Кери и Фејс сеуште не го добива својот ненадеен крај. „Па, ако Paige Six го каже тоа, тогаш мора да биде вистина“, саркастично го искоментира Крис Нот прашањето од еден од неговите следбеници на социјалните мрежи.

Имено, станува збор за портал специјализиран за животот на богати и славни, кој често презентира непроверени информации. Актерот додаде и дека не треба сите најави за проектот да содржат точни информации, алудирајќи дека има уште шанса да го видиме во улогата што го направи славен.

Се шпекулира дека во новите продолженија нема да имаме можност да го видиме Дејвид Ајгенберг, кој го играше сопругот на Миранда, Стив Брејди. Засега, од малите екрани ќе бидат отсутни само информациите дека Ким Катрал, која одби да ја игра улогата на легендарната Саманта Џонс. Многумина причината за ова ја гледаат во долгогодишната расправија меѓу главните актерки, а што претходеше на нивниот конфликт може да проверите тука.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести