29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Комората на извршители ќе организира „Отворени денови со граѓаните”

Најчитани вести

Комората на извршители на Република Македонија (КИРМ) денеска на прес-конференцијата ќе информира за одлуката на Управниот одбор на КИРМ за организирање „Отворени денови со граѓаните”.

Овие активности, ккао што велат од Комората, ќе се одржуваат во различни градови во државата на тема „Извршувањето во РМ и проблемите кои ги имаат граѓаните во текот на постапката”.

Целта е граѓаните да земат што поголемо учество во „Отворените денови’’ заради давање правна помош од страна на извршителите и укажување со кои правни средства законски можат да си ги остварат своите права во извршувањето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com