28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Комисија за безбедност и одбрана, едногласно ги усвои измените на Законот за служба во Армијата во прво читање

Најчитани вести

На денешната, 14-та седница на собраниската Комисија за безбедност и одбрана, едногласно беа усвоени измените на Законот за служба во Армијата во прво читање, На потег е Собранието, кое треба даде зелено светло, со што ќе ја отвориме можноста за војниците со наполнети 45 години да може заминат со испратнина до 25.000 евра.Посветено работиме на ставање крај на политичките злоупотреба на Армијата и враќање на достоинството на македонските војници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести