1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Комисијата заврши со состанокот – нема нови рестриктивни мерки

Најчитани вести

Комисијата за заразни болести по одржаниот утриски состанок одлучила да не предложи воведување на какви било рестриктивни мерки, информираат повеќе медиуми

Властите уверуваат дека епидемиолошката сосотојба во земјава е стабилна и дека потребно е помасовна вакцинација за да се спречи појавата на нов бран.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.922, бројката на оздравени пациенти е 150.170, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 265.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести