Home » Комеморација за Мустафа Ебиби – директор на ООУ “Бајрам Шабани”

Комеморација за Мустафа Ебиби – директор на ООУ “Бајрам Шабани”

by Журнал.мк

Во Големата сала на поранешен Комитет се одржа комеморација за Мустафа Ебиби, директор на ООУ “Бајрам Шабани” – Куманово. На комеморацијата присуствуваа членови од потесното семејство на Ебиби, Раководителот на Сектор за образование Александар Јовановиќ, претставници од ООУ “Бајрам Шабани”, претставници на други институции, установи, претпријатија, политички партии кои соработуваа со директорот Ебиби, роднини и пријатели. Свое обраќање имаше и раководителот Јовановиќ, кој упати искрено сочувство до семејството Ебиби и ја истакна успешната и плодна соработка на Општина Куманово со ООУ “Бајрам Шабани”.Мустафа Ебиби беше истакнат професионалец во својата дејност како професор по физичко образование, а неговиот 37–годишен работен стаж беше исполнет со многу реализирани проекти, кои се мошне значајни за ООУ “Бајрам Шабани”, а на раководна позиција во институцијата беше од Јануари 2018 година

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More