Home » Комедија: Во Кина се играше фудбал на терен како за ватерполо 🎥

Комедија: Во Кина се играше фудбал на терен како за ватерполо 🎥

by Lina Muslija

Натпреварот од третата лига во Кина помеѓу Зибо Чишенг и Шаоксин Шангју многу брзо стана вирален на социјалните медиуми, а причината е теренот на кој се одиграа последните минути.

Последните 15-тина минути од овој натпревар се одиграа во услови кои повеќе наликуваа на ватерполо натпревар отколку на фудбалски. Условите беа причина да гледаме многу смешни сцени на теренот, судиите од некоја причина не го прекинаа мечот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More