4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Коло Туре почна со работа како тренер – девет меча, ниту една победа па доби отказ

Најчитани вести

Поранешната ѕвезда на Премиер лигата, Коло Туре неславно ја почна тренерската кариера. Тој беше назначен за тренер на Виган Атлетик и по два месеци доби отказ поради лошиот ефект. Тимот не победи на ниту еден од деветте мече на кој тој беше раководител и притоа загуби шест пати.

„Латикси“ се на дното во Чемпионшип дивизијата со четири бода од сигурната зона.

Коло Туре одлучи да „заплива“ во тренерските води откако доби понуда од Виган. Претходно беше фудбалер на Ливерпул, Манчестер Сити и Арсенал, а за репрезентацијата на БС Коска одигра 120 натпревари.

Најнови вести