17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Колона оклопни возила на косовската полиција се движи кон Северно Косово

Најчитани вести

Колоната оклопни возила на косовоската специјална полициска единица РОСУ се движи од Приштина кон северот на Косово.

Приштинските медиуми објавија дека голем број полицајци се движеле кон Северна Митровица, каде за денеска е најавен протест на Србите поради забраната за гласање на изборите на 3 април.

Портпаролот на косовската полиција Беки Кељани рече дека движењата на специјалните сили се вообичаени и не се поврзани со некоја конкретна активност.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com