19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Колку ќе не чини новата патарина кон соседна Грција

Најчитани вести

Од 60 до 80 денари ќе ја плаќаме новата наплатна рампа ако сакаме да стигнеме до соседна Грција.

На делницата Демир Капија-Смоквица е пред крај изградбата на втората патарина а надлежните засега немаат одредено колку ќе се наплаќа на истата.

Моментно на тој патен правец возачите плаќаат само една патарина која чини 100 денари и која почна со наплата од август.

Зоран Китанов, првиот човек на ЈП за државни патишта кажа дека нови патарини ширум државата ќе има и кај Коридорот 8 и автопатот Миладиновци – Штип.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com