8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Коларов може да го напушти Интер на лето

Најчитани вести

Дефанзивецот на италјанскиот фудбалски калчолигаш Интер, Александар Коларов може да го напушти тимот на лето.

Според „Ла Газета дело Спорт”, клубот е незадоволен од играта на 35-годишниот Србин, кој се приклучи на тимот во септември 2020 година од Рома. Се известува дека договорот нема да биде обновен со фудбалерот.

Во сезоната 2020/21, Коларов одигра 10 натпревари за Интер, направи една асистенција. Договорот на играчот важи до крајот на јуни 2021 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести