4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Колаген за здрава и витална кожа

Најчитани вести

Со текот на стареењето производството на колаген во телото значително се намалува, а тоа влијае на структурата на коските, тетивите, лигаментите, кожата, косата, ноктите. Додаток во форма на колаген е неопходно за да го забавиме стареењето на нашето тело.

Колагенските креми уште одамна се користат за третман на првите знаци на стареење на кожата. И во третман и во превентива колагенските медицински производи го оправдале своето постоење преку голем број задоволни корисници.

Колаген е важен протеин. Специфично за вашата кожа, колагенот помага да се даде структура на кожата и еластичност. Производи како што се креми кои содржат витамин А со состојки како што се ретинол и третиноин се златен стандард за зголемување на колагенот во кожата. Витамин Ц серумите исто така ја зголемуваат синтезата на колагенот во кожата.

Но како да ја искористиме овој волшебен протеин во додатоци во исхрана за да ги одржиме нашето тело и кожа витални и здрави Во аптеките има голем избор на препарати кои во својот состав имаат колаген. Зависно од начинот на производство има препарати во течен облик (анпули, сирупи) и колагенски таблети и капсули.

Препорака на Аптека ДНА АННИ ФАРМ е индивидуален пристап за потребата и избор на најсоодветен колаген производ, прилагоден според навиките на корисникот

QYRA колаген/21 ампули цена на 1ампула – Аптека ДНА Анни Фарм (annifarm.com.mk)

QYRA – Intensive care collagen.Verisol-биоактивните колагенски пептиди директно го стимулираат метаболизмот на фибробластите на кожата да создаваат нов колаген, а со тоа ја зголемуваат хидратацијата и еластичноста а ја намалуваат и длабочината на брчките.Кожата се измазнува, станува мека, сјајна и затегната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com