Home » Колабирал во својата вила: Елтон Џон итно пренесен во болница, еве како се чувствува пејачот

Колабирал во својата вила: Елтон Џон итно пренесен во болница, еве како се чувствува пејачот

by Lina Muslija

Елтон Џон, легендарниот пејач, итно бил пренесен во болница вчера вечерта, откако колабирал во својата вила во Ница. Според извештаите, тој се наоѓа на ортопедскиот оддел на болничкиот центар „Принцес Грејс“ во Монако.

Неговите претставници за медиумите потврдија дека пејачот е хоспитализиран, а открија дека тој веќе е пуштен на домашно лекување утрово и дека се чувствува добро.

– Можеме да потврдиме дека, откако во неделата вечерта се падна во својот дом на југот на Франција, Елтон ја посети болницата од превентивни причини, изјавија неговите претставници, додавајќи:

„Елтон го поминува летото во својот дом на југот на Франција со сопругот Дејвид Фурниш и нивните синови, откако ја заврши турнејата во јули оваа година“.

Последен пат беше виден во јавноста на 22-ри август, на јахта во Сент Тропе.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More