23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Кокеза повеќе не е претседател на Фудбалскиот сојуз на Србија

Најчитани вести

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), Славиша Кокеза, поднел оставка на функцијата, објавија српските медиуми.

Во соопштението тој наведува дека решил да поднесе оставка, откако во изминатите две недели бил соочен со бројни обвинувања и напади врз него.

Славиша Кокеза неодамна бил приведен на информативен разговор во Агенцијата за борба против организираниот криминал.

Кокеза на чело на ФСС застана во 2016 година. Во неговиот мандат Србија избори пласман на Светското првенство во Русија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести