Home » Кога ќе му истече суспензијата, Тони ќе направи спектакуларен трансфер

Кога ќе му истече суспензијата, Тони ќе направи спектакуларен трансфер

by Lina Muslija

Ајвон Тони моментално отслужува суспензија поради обложување, а кога ќе се врати на фудбалските терени, најверојатно ќе го чека трансфер во кариерата.

Тони повторно ќе може да игра дури во јануари, а за неговиот потпис во зимскиот преоден рок ќе се борат Тотенхем, Манчестер јунајтед и Челзи.

Брентфорд за својот најдобар играч очекува најмалку 80 милиони евра, а се очекува Тони да го комплетира трансферот и поради фактот што го смени менаџерот, што значи дека има намера да го смени клубот.

Тони одигра 124 натпревари во дресот на Брентфорд, постигна 68 гола со 21 асистенција, а со оглед на тоа што има 27 години, сега е вистинскиот момент за исчекор во кариерата.

Напаѓачот пристигна во Брентфорд во летото 2020 година од Питерборо за 5,6 милиони евра, што значи дека неговиот трансфер ќе биде уште една одлична зделка за англискиот клуб.

Челзи го има само Николас Џексон во нападот, па не е изненадување што Маурисио Покетино бара уште една „деветка“, исто како Ерик тен Хаг кој го има само Расмус Хојлунд, додека на Тотенхем по заминувањето на Кејн очајнички му треба класичен напаѓач.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More