17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Кога Рамос ќе дебитира за ПСЖ?

Најчитани вести

Серхио Рамос се одлучи ова лето да го напушти Реал Мадрид и кариерата да ја продолжи во ПСЖ, но се уште не дебитирал за новиот клуб.

Рамос дури 16 сезони помина во дресот на „кралевите“ и се очекуваше да ја заврши кариерата на „Сантијаго Бернабеу“, тоа сепак не се случи. Рамос не беше задоволен од договорот кој му го понуди Реал Мадрид и летово се одлучи да ја прифати понудата која ја му ја испрати ПСЖ.

Рамос со клубот од Париз потпиша договор на две години и се уште чека на дебито. Искусниот дефганзивец има проблеми со повредите, но е не е во најдобра физичка форма. Левото колено на Рамос беше проблем, но сега повредата е минато, но се уште го нема во составот на ПСЖ.

Француските медиуми пишуваат дека лекарскиот тим на ПСЖ го советувал Рамос да работи на физичката форма за кога ќе се врати да биде максимално спремен и да нема проблеми. Од друга страна навивачите се нетрпеливи, меѓутоа тој ќе се врати кога ќе биде максимално спремен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com