32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Кога ловецот ќе стане плен – дива мачка не била свесна каква опасност ѝ се приближува

Најчитани вести

Дива мачка која лежела на под и се одмарала (или барала плен), не била свесна каква опасност ѝ се наближува, па завршила како оброк на еден гладен леопард кој ја уловил.

Леопардите се познати по тоа што ги ловат речиси сите животни помали од нив, од птици и мали кучиња, до питони, а не се двоумат дали да изедат ниту дива мачка.

Оваа дива мачка од снимката настаната во Јужноафриканската Република, била фокусирана на нешто што ѝ било во близина, па не го видела леопардот кој бил позади неа.

„Ловецот стана плен“, „Мачка ѝ пришла на друга мачка“, „Мизерно“, се само некои од коментарите под снимката.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com