-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Ковид-19: Австрија ги стави на „црвена листа“ сите земји од Западен Балкан

Најчитани вести

Австриското министерство за здравство подготви нова регулатива за епидемиолошките мерки, со што сите дземји од Западен Балкан се ставени на „црвената листа“.

Покрај нив, исто и САД, Ерменија, Азербејџан, Брунеи, Израел, Јапонија и Тајланд исто така отпаднаа од листата на земји со низок епидемиолошки ризик.

Отсега, од овие земји е можно да се влезе во Австрија само со потврда за целосна имунизација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com