7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Ковач седнува на клупата на најлутиот ривал на Баерн?

Најчитани вести

Нико Ковач е главен фаворит за тренерското место во Борусија Дортмунд, неполн месец откако хрватскиот стратег доби отказ во Баерн Минхен. Тој се уште има високо реноме на германската фудбалска сцена, интерес за негов ангажман покажа и Херта, но според последните информации „милионерите“ од Дортмунд се решени да го доведат Ковач на своето кормило во најскоро време.

Претстојниот меч од Лигата на шампионите против Барселона најверојатно ќе биде и последен за Лусијан Фавр, против кого „бунтуваат“ и навивачите и дел од фудбалерите. Весникот „Билд“ тврди дека потрагата по нов тренер е стартувана, а на самиот врв од листата со желби на гигантот од Дортмунд се наоѓа токму Ковач.

Покрај добри финансиски услови, „милионерите“ на Хрватот му нудат и шанса да му се одмазди на Баерн,

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести