18.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Ковачевски ќе има 13 советници, Заев имаше 50

Најчитани вести

Премиерот Димитар Ковачевски ќе има 13 советници наместо досегашните 50 советници на поранешниот премиер Зоран Заев, велат од Владата. Голем дел од овие советници се професори од Економскиот факултет во Скопје, директор на македонска банка, Македонка професорка од Велика Британија, двајца се поранешни европарламентарци од Германија… Имињата ќе бидат наскоро објавени.

Од активните над 50 советници, дел ќе бидат распоредени линиски, а дел ќе се вратат дома и ќе останат без работа. Има и такви советници кои владиното советување им беше дополнителна работа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com