Home » Ковачевски: Нема прифатлив предлог за решение со Бугарија!

Ковачевски: Нема прифатлив предлог за решение со Бугарија!

by Журнал.мк

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во изјава за медиумите посочи дека процесот со Бугарија се води во Министерството за надворешни работи.

„МНР со своите експертски тимови разговараат со МНР во Бугарија. Во моментот кога ќе има прифатлив предлог од двете страни, тогаш истиот ќе биде ставен во институциите во РСМ“, додаде Ковачевски.

Според него, до сега таков предлог нема.

Премиерот Димитар Ковачевски пред медиумите на актуелни теми

Премиерот Димитар Ковачевски пред медиумите на актуелни теми

Posted by TV21 on Tuesday, June 28, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More