Home Македонија Ковачевски на Вонредниот самит на шефови на држави и влади на НАТО

Ковачевски на Вонредниот самит на шефови на држави и влади на НАТО

by admin

Премиерот Димитар Ковачевски денеска е во работна посета на Брисел каде што ќе учествува на Вонредниот самит на шефови на држави и влади на НАТО.

Како што соопшти владината прес-сужба, премиерот Димитар Ковачевски утре, на Северноатлантскиот совет на шефови на држави и влади, ќе биде приружуван од министерот за надворешни работи Бујар Османи, министерката за одбрана Славјанка Петровска и постојаниот претставник на земјава во НАТО, амбасадорот Дане Талески.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More