1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Клуб од Египет сака да го ангажира Дани Алвеш

Најчитани вести

Eгипетскиот клуб Фарко сака да го ангажира одбранбениот фудбалер на Бразил, Дани Алвеш.

Покрај тоа, тимот се надева дека ќе го вклучи капитенот на Барселона, Лионел Меси во добротворна кампања против хепатит Ц.

– Работејќи со Дани Алвеш, можеме да имаме корист од неговото искуство. Се сретнав со Алвеш. Мислам дека можам да го донесам во египетската Премиер лига.

Преговаравме со Меси не за тој да му се приклучи на нашиот клуб, туку со цел да ги зајакнеме односите со играчот за да придонесеме за лекување на хепатитис Ц, изјави сопственикот на Фарко, Шрин Хелми ЕлХадат.

На крајот на мај, Дани Алвеш го освои 42-от трофеј во кариерата со Сао Паоло.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести