Home » Клоп се огласи по повод наводниот трансфер на Салах

Клоп се огласи по повод наводниот трансфер на Салах

by Lina Muslija

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп uуште еднаш демантираше дека египетскиот напаѓач Мохамед Салах ќе го напушти клубот.

Дел од британските медиуми објавија дека Салах наводно им рекол на соиграчите во соблекувалната по мечот со Њукасл (2:1) дека е подготвен да го напушти Ливерпул.

Египетскиот напаѓач има добра понуда од Ал Итихад од Саудиска Арабија.
Раководството на Ливерпул во неколку наврати демантираше дека Салах ќе го напушти „Енфилд“.

„За мене секој разговор на оваа тема е завршен“, изјави Клоп.

Британските медиуми пренесуваат дека Салах испратил официјално барање за трансфер, бидејќи преодниот рок во Саудиска Арабија трае до 20. септември.

Египќанецот наводно добил понуда да потпише тригодишен договор со кој ќе заработува 80 милиони евра по сезона.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More