1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Клоп после поразот од Сити: Една одбрана го одлучи дуелот

Најчитани вести

Фудбалерите на Ливерпул вчера беа поразени од Манчестер Сити на дуелот во рамките на Комјунити Шилд.

Откако во регуларниот дел од натпреварот резултатот беше 1:1, победникот беше одлучен по изведувањето на пеналите, а како пресудна се покажа одбраната на Клаудио Браво кој го сопре ударот на Вајналдум, па Сити победи со 5:4.

„Тоа беше добар натпревар, силен во второто полувреме. Двете екипи имаа слична предсезона. Најмалку што заслуживме беше израмнувањето. Една одбрана го одлучи натпреварот и не можам да бидам разочаран“, изјави Клоп и додаде:

„Играта беше многу поважна. Знаеме дека се уште сме тука и дека можеме да играме вистински фудбал“, изјави Клоп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести