28.8 C
Skopje
Friday, August 6, 2021

Клоп не ги пушта фудбалерите од земјите во „црвената зона“

Најчитани вести

Ливерпул ќе испрати допис до ФИФА и УЕФА да ги ослободи нивните фудбалери од репрезентативните акции. Станува збор за играчи кои играат за земјите од „црвената зона“ кога станува збор за пандемијата коронавирус.

Во моментов тоа се Португалија, Сенегал и Бразил, па токму затоа Ливерпул ќе бара да бидат ослободени Садио Мане, Небу Кеита, Алисон, Роберто Фирмино, Фабињо и Диего Жота.

Германскиот стручњак, Јирген Клоп и онака има доволно проблеми со повредите сезонава, па заминувањето на овие играчи со репрезентациите би значело десетдневен карантин по враќањето на Островот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести