24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Клоп: Можеме да научиме нешто од елиминацијата од Манчестер јунајтед

Најчитани вести

Тренерот на англискиот фудбалски првак Ливерпул, Јирген Клоп рече дека неговиот тим немаше доволно сили да ја избегне елиминацијата во 1/16-финалето на ФА Купот од Манчестер јунајтед (2:3).

– Имаше многу добри работи и неколку грешки поврзани со головите. Ако сакате да победите овде, мора да бидете подобри во сè, а ние не бевме на тоа ниво. Можеме да научиме нешто од овој натпревар. Ние навистина сакавме да победиме, но нашите напори не беа доволни, истакна Клоп во изјавата за „Би би си”.

Покрај Манчестер, во текот на вчерашниот ден пласман во осминафиналето од ФА купот изборија и: Челзи, Лестер, Барнли и Евертон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com