27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Клоп за „детето“ на Салцбург: Тој е единствениот опасен играч

Најчитани вести

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, го забележа талентот на напаѓачот на Салцбург, Ерлинг Холанд пред натпреварот од 6. коло од групната фаза од Лигата на шампионите меѓу двете екипи.

Деветнаесет годишниот Норвежанец е втор стрелец во Лигата на шампионите со осум гола.

– Тој има само 19 години, исклучителен е Има голем талент и светла иднина. За жал, Холанд не е единствениот опасен играч кај нашиот противник. Мора да докажеме дека заслужуваме да стигнеме до плејофот. Овој дуел ќе биде најважен за нас во досегашниот дел од сезоната. Имаме добра позиција во групата, но далеку од брилијантна, изјави Клоп.

Средбата Салцбург – Ливерпул с еигра вечер од 18:55 часот на „Ред бул арена“ во Салцбург.

На табелата во Е-групата, Ливерпул е прв со 10 бода, Наполи има 9, Салцбург 7, Генк 1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com