27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Клоп дојде до својата 100-та победа во Премиер, подобар само Мурињо!

Најчитани вести

Јирген Клоп, стратегот на Ливерпул, вчера имаше причина за двојна радост. Прво дека неговиот тим го победи во „Мерсисајд дербито“ Евертон со 5:2, и така продолжи да гази во Премиер лигата, а втората е дека дојде до својата 100-та победа во ова натпреварување. Да потсетиме дека него му беа потребни „само“ 159 мечеви до „стотката“. Подобар просек има само Жозе Мурињо, кој за својата „стотка“ му беа потребни 142 меча.

ТАБЕЛА

ЖОЗЕ МУРИЊО 142 меча
ЈИРГЕН КЛОП 159
АЛЕКС ФЕРГУСОН 162
АРСЕН ВЕНГЕР 179
РАФА БЕНИТЕЗ 181

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com