28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Клоп: Ги заслуживме трите бода од дуелот со Челзи

Најчитани вести

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп е задоволен од победата над Челси (2:1) во натпреварот од 6.коло на шампионатот на Англија.

Според Германецот, неговиот тим ги заслужил трите бода.

-Првото полувреме беше напорно за нас. Постигнавме два прекрасни гола, можевме да постигнеме веднаш по паузата уште неколку. Заработивме три бода, иако во Лондон тешко е да се победи. Сè уште не сме освоиле ништо, поминаа само шест натпревари. Треба да бидете подготвени за сите ривали. Секој сака да нè победи. И ние треба да го направиме она што мора да го сториме, изјави Клоп.

Ливерпул има одличен старт во премиер лигата со максимални шест победи и 18 бода по првите шест кола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com