17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Кличко се јави од нападнатата населба: Повредени се и четири деца

Најчитани вести

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, утринава известуваше од местото на нападот во населбата Подил.

„Пријатели! Драги жители на Киев! Непријателот продолжува да го напаѓа главниот град. Беше гранатирана станбена зграда. Едно лице загина, 19 се повредени, меѓу кои четири деца. Оштетени се 6 станбени згради, градинка и училиште. Спасувачи и лекари се на местото на настанот“, изјави Кличко.

https://makfax.com.mk/svet/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0/#brid_cp_Brid_47592410

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com