21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Кличко: Две третини од бегалците се вратија во Киев

Најчитани вести

Две третини од жителите на Киев кои го напуштија градот по почетокот на војната со Русија веќе се вратија во градот, изјави градоначалникот Виталиј Кличко.

-Се враќаат секој ден и покрај препораките. Но, не можеме да забраниме, можеме само да препорачаме – рекол Кличко, пренесува UNIAN.

Тој додаде дека се уште не вреди да се вратиме во градот, бидејќи јавниот превоз не работи, а се проверуваат пунктовите.

Кличко рече дека градските власти се потпираат исклучиво на препораките на армијата, која предупредува дека постои закана од ракетни напади врз градот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com