18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Кицара се сретна со Амети, се разговарало за потребите на општините за стандардизациските процеси

Најчитани вести

Државниот инспекторат за локалната самоуправа при Министерството за локална самоуправа е орган кој е формиран да врши контрола на работата на општините како битни органи за развојот на локалната самоуправа и целокупното општество.

Директорот на Државниот инспекторат за локалната самоуправа Сенад Амети го прими во работната посета директорот на ИСРСМ м-р Џеват Кицара а на која разговараа за можностите и потребите на општините да се запознаат со стандардизациските процеси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com