14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Кити Спенсер се омажи: Убавата внука на принцезата Дијана блесна во шест фустани за свадбата

Најчитани вести

Кити Спенсер и Мајкл Луис стапија во брак. 30-годишната внука на принцезата Дијана и 62-годишниот милионер се вечнаа на церемонија во замок во Рим.

За најсреќниот ден од животот, убавата невеста блесна во шест фустани, создадени специјално за неа од Долче и Габана.

Princess Diana’s niece Lady Kitty Spence gets married
Lady Kitty Spencer wore a Victorian-inspired Dolce&Gabbana dress for her fairytale wedding

Кити изгледаше како вистинска принцеза во венчаницата од италијанското модно дуо. Креацијата со чипка беше надополнета со долг вел.

Погледнете како изгледаа и останатите фустани за тридневната прослава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com