Home » Кире Лазаров го одигра последниот меч во кариерата: Горд сум на тоа што го постигнав

Кире Лазаров го одигра последниот меч во кариерата: Горд сум на тоа што го постигнав

by Журнал.мк

Македонската и европска ракометна легенда Кире Лазаров го одигра последниот натпревар во кариерата и за жал не успеа да освои трофеј, откако Нант загуби (31:36) од ПСЖ во финалето на Купот на Франција.

Сепак, тој вели дека е горд на се што постигнал во кариерата.

„ПСЖ одигра одличен натпревар и заслужено победи. Тие се квалитетен тим и имаа доволно време за подготовка додека ние се боревме за второто место во шампионатот. Горд сум на се што постигнав низ годините и чест ми е што играв во Нант и во Франција“, изјави Кире Лазаров по одигрувањето на последниот натпревар во кариерата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More