10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Кинески клуб му нуди на Манџукиќ плата од девет милиони евра

Најчитани вести

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, доби предлог за двегодишен договор од кинескиот Гвангжу Фули. За ова време, 33-годишниот Хрват може да заработи девет милиони евра, вели „Ла Газета дело спорт”.

Претходно беше објавено дека Јувентус е подготвен да го продаде напаѓач во зима за пет милиони евра. Според пишувањата во италијанските медиуми, Манчестер јунајтед и Интер се заинтересирани за Хрватот. Манџукиќ не е вклучен во плановите на тренерот на Јувентус Маурицио Сари. Хрватот не само што остана надвор од апликацијата за ЛШ, туку и не тренираше со екипата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com