30.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Кинеските вакцини ќе пристигнат утре, се очекуваат и вакцините од „Фајзер“ секој понеделник во

Најчитани вести

Кинеските вакцини ќе пристигнат утре, се очекуваат и вакцините од „Фајзер“.

Меѓу 5.000 и 7.000 вакцини на „Фајзер“ ќе пристигнуваат секој понеделник во мај, односно вкупно 26.000, во меѓувреме, српската премиерка Ана Брнабиќ соопшти дека Србија и донирала дополнителни 13.000 вакцини „Спутник В“ на Македонија, наведувајќи дека досега на македонија и се донирани вкупно 48 000 вакцини.

Таа потврди дека до нашата земја споменатите количини на вакцината „Спутник В“ биле доставени прексиноќа како дел од контингентот од 20.000 вакцини од компонентата два, наменети за ревакцинација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести