21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Кинескиот министер за одбрана во официјална посета на Македонија

Најчитани вести

Кинескиот министер за одбрана, генерал Веи Фенгхе денеска ќе престојува во официјална посета на Северна Македонија.

Министерот Фенгхе денеска ќе го посети Министерството за одбрана, а потоа како што е најавено, ќе оствари средба со министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести