Home » Кинезите направија уникатен автомобил по цена на најскапите теренци

Кинезите направија уникатен автомобил по цена на најскапите теренци

by Журнал.мк

SUZUKI Jimny, и покрај скромните димензии, за многумина е теренец од соништата.

Има сè, од многу стил до одлична способност за теренски пат. Најдобро од сè, не е премногу скап, но и тоа се менува. Барем на пазарот на половни автомобили, каде поради неговиот недостиг, цената во салоните вртоглаво расте.

Кинезите се во уште полоша ситуација, но на некои воопшто не им пречат пречките како што е тоа што воопшто не се нуди на кинескиот пазар. Меѓу нив е и кинески тјунер чиј увоз само на теренецот Suzuki чинел околу 60.000 американски долари.

Можеби уште почудно е како YiChe Garage потроши толку многу на модификации. Најочигледно е дека Jimny веќе нема тврд покрив. Сега има преклопен мек покрив, чиј механизам сè уште треба да се рафинира. Списокот на промени вклучува бројни детали, па се вградени нови елементи. И не само тоа, бидејќи додатоците на каросеријата се направени од карбон, а нови се и браниците и предната маска.

А внатре има нови седишта, обложени со бела кожа. Чиста шминка, но малкумина ќе бидат подготвени да потрошат толку многу пари на тоа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More