34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Кинезите направија телевизор кој е отпорен на удари

Најчитани вести

Овој човек прво со рака, а потоа и со нога го удира големиот телевизиски екран.

На социјлните мрежи овие денови се појавило едно интересно кратко видео.

На снимката се гледа човек кој прво со рака, а потоа со нога го шутира екранот од големиот телевизор.

Покрај видеото стои опис кој гласи „Кина направи телевизор отпорен на удари“.

Бидејќи за телевизорот кој се прикажува на видеото нема повеќе информации, може само да си помислиме дека творецот на овој “отпорен“ телевизор, кога работел на својот изум, како негови корисници веројатно во главата ги имал страствените љубители на фудбаот…

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com