4.8 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Кина: Експлозија во рудник, 22 рудари заробени повеќе од 48 часа

Најчитани вести

Најмалку 22 рудари се заробени по експлозија во рудник во источна Кина, соопштија кинеските власти. Рударите се заробени повеќе од 48 часа во рудник за злато во изградба во областа Шандонг.

Комуникацијата со рударите е прекината и не е познато на која длабочина се, соопштија синоќа спасувачите.
Несреќите во рудниците во Кина се чести појава, главно поради недоволно почитување на прописите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com