17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Ким Кардашијан ќе го документира разводот во две реални шоуа!

Најчитани вести

Риалити sвездата Ким Кардашијан (40) се разведува од раперот Канје Вест (43) по седум години брак, а процесот на развод и како воопшто настана, таа планира да документира во две реални шоуа.

Ким веќе ја сними дваесеттата и последна сезона на реалното шоу „Keeping Up With the Kardashian“, кое беше снимено во време кога се појавија првите вести за претстојниот развод. Овие епизоди треба да се емитуваат следниот месец и ќе ја следат Ким во последните девет месеци од бракот со Кание.

FILE PHOTO: Kim Kardashian and Kanye West attend a Vanity Fair Oscar party in Beverly Hills
Kanye West and Kim Kardashian File Photo

Исто така, семејството Кардашијан стави крај на долгогодишната врска со телевизискиот канал Е! а новата реалност ќе се емитува на Дизни каналот на телевизиската мрежа Хулу. Деталите за програмата сè уште не се потврдени, но при објавувањето на новото партнерство, директорката на телевизијата Волт Дизни, Дана Валден истакна дека повеќе сака реални шоуа без сценарио.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com