7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Ким Кардашијан ја покажа псоријазата на лицето и како се бори со болеста

Најчитани вести

Старлертата Ким Кардашијан ги „запали“ социјалните мрежи кога на нејзиниот Фејсбук-профил објави како изгледа нејзиното лице со псоријаза.

Ким покажа како изгледа нејзиното лице без шминка и „нападнато“ од псоријазата. Нејзините фанови ѝ честитаат на искреноста и храброска да се покажа кава што е, без шминка,

Старлетата откри дека со псоријазата почнала да се бори кога имала 25 години и дека, како и секоја личност која страда од таа болест, има и подобри и полоши моменти во борбата.

Ким објавила и фотографии кои се баш пријатни.

Ким сака да им помогне на сите кои се борат со псоријазата, за да си го прифатат своето тело и себеси онакви какви што се.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести