18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Ким Кардашијан подготви опасен план, Канје ќе мора да и даде половина од својот имот?! (ВИДЕО)

Најчитани вести

„Американскиот неделник веќе објави дека Ким ја ангажирала адвокатката Везер и нејзиниот тим, но дека тоа го ставила во мирување затоа што сè уште се обидува да работи на подобрување на односите со Вест.

Според американските медиуми, старлетата и деловен магнат Ким Кардашиан започнала приказна со познатата адвокатка за разводи Лора Везер за стратегијата за решавање на брачните проблеми со Канје Вест.

Риалити sвездата (40) и музичарот, победник на Греми (43), на почетокот на месецот кажаа дека се разведуваат по 6 години брак, по што следеше голема расправија за празниците. Имаше шпекулации за нивната врска и како се шират гласините, Кардашиан побара совет од своите финансиски соработници да и помогнат да направи план што би бил најдобар за целото семејство, тврди извор на американската страница.

Ким и Канје се венчаа во мај 2014 година и имаат 4 деца, Норт (7), Сент (5), Чикаго (3) и Псалм кој има 20 месеци. Бидејќи размислува што да прави за нејзините подеми и падови со нејзиниот сопруг, Ким се надева дека она што го стекнале заедно ќе биде поделено на еднакви делови.

Американските медиуми наведуваат дека подвижниот и недвижен имот и финансии на Ким и Канје буквално чекаат само да се поделат. Нејзиниот имот и пари се подготвени и средени, во случај да одлучи да поднесе барање. Сепак, медиумите шпекулираат со датумите, но сè додека не пристигне официјалната потврда, сè е во доменот на приказната.

Наводно, она што ги поттикнало приказните е секако избувнувањето на Канје Вест на политичкиот митинг на кампањата за претседател во Јужна Каролина минатата година. Тогаш плачеше, беше преемотивен и рече дека Ким сакала да го абортира нивното дете и дека тоа е последната капка за неговата сопруга. Не му помогна тоа што тој живее во Вајоминг, а таа во Калабасас, што живеат одвоени животи подолго време.

Американскиот неделник веќе објави дека Ким ја ангажирала адвокатката Везер и нејзиниот тим, но дека го ставила во мирување случајот затоа што сè уште се обидува да работи на подобрување на односите со Вест. Наводно, во кругот на пријатели на ријалити sвездата, сите имаат голема доза на скептицизам дали воопшто ќе ја „повлече ногата“ за развод, но исто така сметаат дека ова е можеби најдоброто решение за парот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com