4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Ким Кардашијан го задржува презимето Вест: Разводот е во тек

Најчитани вести

Иако се разведуваат, Ким Кардашијан одлучи да го задржи презимето на нејзиниот поранешен сопруг, раперот Канје Вест.

Според странските медиуми, причината пред сè се децата. Ким сака да остане Кардашијан Вест за да може да има презиме како нејзините наследници, а притоа самата промена да не биде дополнително збунувачка за младите наследници.

„Презимето на децата е Вест, па зошто презимето на нивната мајка да не е исто?“, Наведува извор близок до семејството за „E! News“.

Доказ дека останале во добри односи, и дека планираат да продолжат така, е ручекот на кој неодамна отидоа заедно без деца, но и континуираната поддршка што реалити ѕвездата му ја дава на раперот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com