21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Ким збесна на Instagram, никогаш не била толку жестока: „Не играјте си со мене, како се осмелувате?!“

Најчитани вести

Старлетата збесна откако луѓето почнаа масовно да пишуваат дека е лага дека сликата што ја објави ја насликала нејзината седумгодишна ќерка.

Најпознатата ријалити sвезда на Светот Ким Кардашијан (40) објави ново Story на Instagram на кое се гледа слика насликана од нејзината 7-годишна ќерка Норт Вест, а потоа обожавателите ја обвинија дека лажира сè, па лутата Ким реши да им ја затвори ја устата на сите.

Имено, таа објави слика на која се гледаат река, планини, дрвја и полиња со цвеќиња, како и потпис на 7-годишно девојче, а потоа се појавија хејтери кои велат дека е невозможно такво младо лице да наслика ваква слика.

– Велиш дека Норт Вест црта како Боб Рос, а јас сè уште цртам „хиероглифи“ на 25 години? – гласеше еден од негативните коментари.

Ким тогаш остро одговори на критиките и се прашуваше дали е можно некои да се сомневаат дека детето не може да направи големи работи.

– Не си играјте со мене кога се во прашање моите деца! Ким започна со големи букви.

– Ќерка ми и нејзината најдобра пријателка одат на сериозни часови за сликање масло на платно каде се поттикнува и негува нивниот талент и креативност. Норт работеше многу напорно на нејзината слика и беа потребни неколку недели да ја заврши – додаде Ким.

– Како горда мајка, сакав да го споделам нејзиното дело со сите. Гледам дека многумина во медиумите и на социјалните мрежи се прашуваат дали моето дете навистина го насликало ова. Како се осмелувате кога гледате деца како прават големи работи за да ги обвинат дека не се одлични?! – налутено праша Ким.

– Ве молам, престанете да се срамите од таа негативност и дозволете секое дете да биде одлично. Норт Вест го наслика ова и точка !!! заклучи Ким луто.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com