Home » „Киев Индипендент“: Хрватска ќе го блокира влезот на Шведска и Финска во НАТО

„Киев Индипендент“: Хрватска ќе го блокира влезот на Шведска и Финска во НАТО

by Журнал.мк

„Киев Индипендент“, еден од главните медиуми во Украина, на „Твитер“ напиша дека Хрватска ќе ги блокира Шведска и Финска да влезат во НАТО.

„Хрватска ќе го блокира влезот на Шведска и Финска во НАТО. Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ рече дека ќе му нареди на постојаниот претставник на земјата во НАТО да гласа против потегот“, напишаа киевските медиуми на Твитер.

Според медиумот, членството на двете нордиски земји ќе зависи од тоа дали ќе се промени изборниот закон во БиХ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More