7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Киднапирани и убиени четири членови на исто семејство, меѓу кои и бебе

Најчитани вести

Четири члена на едно семејство кои беа киднапирани се пронајдени мртви на фарма во Калифорнија, изјави шерифот на округот Мерсед, пренесува ABC News.

Осуммесечната Арохи Дери, нејзините родители Јаслин Каур (27), Џасдип Синг (36) и вујкото на бебето Амандип Синг беа киднапирани во понеделникот.

Мотивот за киднапирањето и убиството засега не е познат, а увидот на местото на злосторството се уште е во тек.

Осомничениот е Хесус Мануел Салгадо (48). Тој се обидел да се самоубие и е во критична состојба.

Во понеделникот во 8:30 часот, Џесдип Синг пристигнал во семејниот бизнис, а неколку минути подоцна и неговиот брат Амандип Синг. Потоа виделе некој како оди по автопатот во близина. Тоа беше осомничен, а Џесдип Синг потоа оствари контакт со него. Осомничениот потоа извадил пиштол и влегол во бизнисот.

Во 9:11 часот, видеото покажа дека се отвора задната врата и вооружениот осомничен излегува, изјавија официјални лица.

Џејсдип и Амандип Синг беа видени како излегуваат од зградата, очигледно со рацете врзани зад грб и седнати на задното седиште. Осомничениот ги однел на непозната локација, а потоа по неколку минути се вратил на паркингот на претпријатието и влегол внатре. Неполна минута подоцна, Џеслин Каур и нејзиното 8-месечно бебе излегле со него, а потоа тој ги однел.

Канцеларијата на шерифот во вторникот објави дека автомобилот на Амандип Синг бил пронајден како гори непосредно пред пладне во понеделник. Шерифот рече дека верува дека најмалку уште едно лице било вмешано во злосторството, пренесува Индекс.хр.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести