22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Кејт Мос со голи гради снимаше за Диор

Најчитани вести

Британскиот супермодел и една од најуспешните манекенки на сите времиња, Кејт Мос, викендот го помина во Мајами за да ја претстави најновата кампања за машка облека на Диор, пишува Daily Mail.

За снимањето таа облече црни пантолони, капа и капут, под кој не носи ништо. Подоцна се пресоблекла во бела кошула и црно здолниште.

Кејт Мос се прослави во 90-тите, а во 2005 година H&M го раскина договорот со неа поради обвиненијата за поседување дрога. Во времето кога била во врска со  Пит Дохерти, хајката против манекенката била најизразена, поради нејзиниот начин на живот. Иако тврди дека никогаш немала проблеми со тешки дроги, Мос своеволно била на рехабилитација поради алкохол.

– Мислев дека алкохолот ќе ме излечи, бев во лош период. Цел мој начин на живот ме направеше несреќна, а пијалокот ми помагаше. Побарав помош кога сфатив дека повеќе немам контрола над својот живот – признала Мос.

Пред неколку месеци наводно драстично го сменила својот живот и отогаш е трезна, а гласините за нејзината тешка зависност ја нервираат.

Текстот Кејт Мос со голи гради снимаше за Диор е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com